Zegarki damskie – TOP3 najbardziej luksusowych zegarków dla damy

Niniejszy artykuł pod tytułem Luksusowa marka – TOP7 najbardziej luksusowych marek nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Luksusowa marka – TOP7 najbardziej luksusowych marek należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Luksusowe zegarki to raczej świat mężczyzn, jednak coraz częściej można spotkać kobiety inwestujące w drogie i prestiżowe czasomierze. Zobacz propozycję znanych marek, które chcą sprostać wymaganiom bogatych kobiet.

Kobieta też może być kolekcjonerką

Marki tak jak swoim klientom mężczyznom, tak samo jak i panią, które potrafią być bardziej wybredne muszą zagwarantować szeroki wybór modeli, które nie tylko będą się pięknie prezentować na delikatnym nadgarstku , ale również jego funkcjonalność będzie niezawodna.. Przedstawiamy 3 modele zegarków, które zostały zaprojektowane specjalnie dla kobiet, które kolekcjonują ekskluzywne dodatki do swoich kreacji.

Van Cleef & Arpels Lady Arpels Planétarium

Zegarki damskie – Top3 najbardziej luksusowych zegarków dla damy

Czy niebo może być tylko niebem? Nie, niebo może znajdować się również, w tarczy zegarka. Tak właśnie, zegarek Cleef & Arpels Lady Arpels Planétarium jest cykającym niebem. W centrum jego tarczy znajduje się Słońce wykonane z różowego złota, i 3 planety :

  • Merkury stworzony z różowej macicy perłowej
  • Wenus z zielonej emalii
  • Ziemia wykonana z turkusu

Zegarki damskie – Top3 najbardziej luksusowych zegarków dla damy

Jak każdy wie wokół słońca krąży jego naturalna satelita Księżyc w postaci diamentu. Siedem pierścieni po których poruszają się planety zostało wykonanych z awenturynu – opalizujący kwarc. Ciekawą sprawą jest wskazówka, która nie jest taka zwyczajna, bo jest spadającą gwiazdą. Zegarek nie sprawdzi się raczej do codziennych obowiązków, ale szkoda nie mieć takiego cuda w swojej kolekcji. Zegarek sprzedawany jest na błyszczącym niebieskim pasku ze skóry aligatora lub na diamentowej bransoletce.

Cartier Révélation d’une Panthère

Zegarki damskie – Top3 najbardziej luksusowych zegarków dla damy

Zegarek wywołał burze na Instagramie po targach SIHH w Szwajcarii, bo zwykły ruch nadgarstka wywołuje ruch 900 maleńkich paciorków porozrzucanych po tarczy zegarka, które w przesuwając się w odpowiednie miejsce tworzą zarys głowy pantery. Taki efekt przykuwa cała uwagę, ale nie możemy zapominać o jego elegancji i jakości wykonania.
Jak na Cartiera przystało, 37-milimetrowy zegarek posiada kopertę z 18-karatowego różowego złota otoczoną diamentami. Zegarek dostępny jest w kolorze czarnym, a także w limitowanych wersjach czerwonej i zielonej.

Bulgari Diva Finissima Minute Repeater

Zegarki damskie – Top3 najbardziej luksusowych zegarków dla damy

Marka Bulgari znana jest ze swoich luksusowych kolekcji biżuterii, dlatego ich zegarki muszą zachwycać bogatym zdobieniem. Do wykonania modelu Diva Finissima zastosowano specjalne techniki, takie jak azjatycka sztuka Urushi. Ta metoda pozwoliła na uzyskanie głębokiego cynamonowo-złotego odcienia tarczy. Urushi to starożytna sztuka służąca do tworzenia różnych przedmiotów dekoracyjnych, która polega na wykorzystaniu soku z drzewa zwanego. Dopóki nie wyschnie, wydzielina jest trująca, dlatego metodą tą mogą się posługiwać zwykle tylko wykwalifikowane osoby. Wokół tarczy Urushi znajduje się 18-karatowa koperta z różowego złota wysadzana diamentami, którą wieńczy korona również wykonana z różowego złota i ozdobiona diamentem. Ten zegarek to gratka do kolekcjonerek.