Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Niniejszy artykuł pod tytułem Luksusowa marka – TOP7 najbardziej luksusowych marek nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Luksusowa marka – TOP7 najbardziej luksusowych marek należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zaręczyny to jeden bez wątpienia ważnych etapów w całym życiu niemalże każdej szczęśliwie zakochanej pary. Jest on bowiem radosną nowiną, a oznacza wzajemną deklarację partnerów chęci wstąpienia w związek małżeński i założenia rodziny. Mężczyzna, który zamierza się oświadczyć, chce, żeby była to wyjątkowa chwila, którą na długo zapamięta on i jego przyszła małżonka. Symbolem i nieodłącznym elementem zaręczyn jest oczywiście wręczenie partnerce pierścionka i wsunięcie go na serdeczny palec jej prawej dłoni. Zanim jednak ta chwila nastąpi, konieczne jest udanie się do jubilera po zakup pierścionka zaręczynowego.

Złoty, czy srebrny pierścionek?

Najczęściej kupowanym na tę okazję jest pierścionek ze złota, choć wcale nie jest to zasada. Wszystko zależy też w dużej mierze od budżetu, jaki Panowie są w stanie przeznaczyć na ten podarunek. Srebrna biżuteria, jak wiadomo, w większości przypadków jest po prostu tańsza, niż złoty odpowiednik. Jeśli zaś chodzi o złoto, można tu wybrać kilka wariantów kolorystycznych, gdyż we współczesnych czasach mamy już znacznie większy wybór niż klasyczne żółte złoto. Chętnie wybierane są pierścionki z białego złota, bądź też różowego. Nowocześnie prezentują się zaś pierścionki złote barwione na czarno. Oprócz srebra lub złota można rozważyć również kupno pierścionka platynowego, gdyż platyna jako kruszec również robi furorę w ostatnich kilku latach.

Jaki kamień wybrać?

Utarło się, że na samym czubku pierścionka zaręczynowego musi znaleźć się diament, jest to jednak nieprawda, bo można tutaj wybrać taki kamień, jaki się tylko podoba. Każdy z kamieni inaczej się prezentuje, a przede wszystkim ma inną barwę, co należy również wziąć pod uwagę przy wyborze. Jeśli partnerka gustuje w zielonym kolorze, warto zwrócić uwagę np. na szmaragd, malachit, czy jadeit. Inne dobrze prezentujące się kamienie to m.in. rubin, szafir, topaz, czy agat. Jako mężczyzna przymierzający się do oświadczyn, dobrze zorientować się, w jakiej biżuterii gustuje partnerka, patrząc po tym co dotychczas nosi i co trzyma w swojej szkatułce.

Rozmiar pierścionka

Oczywiście nie da się ukryć, że najważniejszą kwestią jest poznanie rozmiaru pierścionka zaręczynowego. Jest to dla Panów niekiedy bardzo trudna misja, gdyż nie wiedzą jak się do tego zabrać i skąd dowiedzieć się, jaki rozmiar będzie pasujący. Zamiast bawić się w podchody, najlepiej zapytać o to wprost swoją wybrankę. Jeśli jednak chce się to utrzymać w tajemnicy, można zwyczajnie poprosić o pomoc jej rodzinę, czy inne bliskie osoby. Można też niespostrzeżenie pożyczyć na czas wyboru inny pasujący pierścionek, który nosi i zabrać go ze sobą do jubilera, który dokładnie określi, jaki jest to rozmiar.

Czytaj więcej na zlotalinia.com.