Najbardziej ekskluzywne potrawy na świecie – TOP 10

Niniejszy artykuł pod tytułem Luksusowa marka – TOP7 najbardziej luksusowych marek nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Luksusowa marka – TOP7 najbardziej luksusowych marek należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Wzbudzają pożądanie, ożywiają, pobudzają kubki smakowe i każdy chce ich spróbować. Oto najbardziej ekskluzywne potrawy na świecie!

Najbardziej ekskluzywne potrawy na świecie – TOP 10

#1 Najdroższy deser świata

lindeth howe pudding

Szukasz deseru, który kosztuje ponad kilkadziesiąt tysięcy dolarów za porcję? Musisz koniecznie wypróbować pudding Lindeth Howe. Deser wykonany z wysokiej jakości belgijskiej czekolady z dodatkiem kawioru, złota i diamentów zdecydowanie zalicza się do najbardziej ekskluzywnych potraw na świecie!

#2 Kawior Almas

almas cavior

Kawior z Iranu to kawior z bardzo rzadkiej ryby – bieługi irańskiej. Luksusowy przysmak jest sprzedawany w puszkach z 24 karatowego złota. To najdroższy kawior na świecie – za 100 gram tego specjału zapłacimy aż 2000 euro.

#3 Białe trufle

white truffle

Dania z dodatkiem europejskich białych trufli to najbardziej ekskluzywne potrawy na świecie! Najdroższe grzyby świata należy dodawać pod koniec przyrządzania dań, aby nie straciły one swojego aromatu.

#4 Frittata z kawiorem i homarem

lobster frittata

Po co jeść normalną frittatę, skoro można ją przyrządzić z kawioru i homara? Tego typu danie może kosztować nawet 1000 dolarów, co w przeliczeniu na polskie złotówki daje prawie 4 tysiące złotych za porcję!

#5 Ser z mleka łosia

moose cheese

Jednym z najdroższych serów na świecie jest ten, który jest produkowany na farmie Moose House w Szwecji. To jedyne na świecie gospodarstwo rolne, które produkuje ten przysmak! Ser z mleka łosi przypomina feta, kilogram kosztuje około 500 – 1000 euro.

#6 Najdroższa szynka na świecie

jamon iberico

Najdroższą szynką na świecie jest Jamón Ibérico z Hiszpanii. Kilogram szynki ze świni iberyjskiej kosztuje około 365 euro.

#7 Steki Wagyu

wagyu steak

Steki Wagyu z japońskiej wołowiny to jedne z najsmaczniejszych i najdroższych przysmaków na świecie, 1 kilogram kosztuje prawie 2 tysiące złotych.

#8 Kurczak Ayam Cemani

Kurczak Ayam Cemani

Nazywane „Lamborghini wśród drobiu” mięso z niezwykle rzadkiej rasy Ayam Cemani może kosztować nawet 200 dolarów za porcję.

#9 Zupa z jaskółczych gniazd

Nest Soup

Ta popularna w Chinach zupa o przyrządzana jest na bazie jadalnych gniazd salangan. To jedno z najdroższych dań na świecie, kilogram jaskółczych gniazd kosztuje ponad 1 tysiąc złotych.

#10 Potrawy z grzybów Matsutake

Grzyby Matsutake

Pochodzące z Japonii grzyby Matsutake mogą kosztować nawet 600 dolarów za kilogram. To zaraz obok trufli najszlachetniejszy rodzaj grzybów, zarówno pod kątem ceny, jak i rzadkiego występowania.