Luksusowa marka – TOP7 najbardziej luksusowych marek

Autor: Izabela Lizurej

Markowe produkty to wśród społeczeństwa wyznacznik statusu materialnego. Drogie torebki, prestiżowe zegarki czy ekskluzywne samochody tym chwalą się bogaci. Zobacz, które luksusowe marki nie uchodzą już za luksus, a które nadal utrzymują poziom.

Micheal Kors – luksusowa marka czy jednak już nie?

Ludzie bogaci uwielbiają chwalić się drogimi, trudno dostępnymi rzeczami dla klas niższych. Ubrania od projektantów, wysadzane kryształami zegarki, torebki ze skóry aligatora…wszystko co jest oryginalne i na czasie. Problem jednak pojawia się, gdy to samo logo pojawia się już u wielu ludzi, nie koniecznie milionerów. Bogaci ludzie przestają czuć się klientami luksusowymi, a wartość samej marki spada. Przykładem takiej marki jest Micheal Kors, logo tej znanej marki jest już praktycznie wszędzie. Często spotykany znaczek na ulicach wśród kobiecych torebek.

Kolejne marki podążają za popularnym Kors’em

Trudno jest zbudować drogą i najchętniej kupowaną markę, ale za to szybko można stracić jej status społeczny. Kolejnym przykładem takiego następstwa jest marka Louis Vuitton, uważana przez bogatych chińczyków za markę dla sekretarek. Teraz każda kobieta w Pekinie, w każdej restauracji, może poszczycić się torebką z napisem Vuitton. Marka stała się zwyczajna.

Luksusowa marka – TOP7 najbardziej luksusowych marek

Luksusowa marka – które marki uchodzą za najbardziej luksusowe. Piramida luksusu.

Na samym wierzchołku góry zasiada:

    1. LEVIEV GRAFF, jest to marka z bardzo wysokiej półki, a ceny produktów to ponad 50 000 dolarów.
    2. Harry Winston, Patek Phillippe, Breguet, Bottega Veneta, Von Cleef & Arpels, Panerai- to marki z wysokiej półki, a ceny tutaj wahają się między 5 000 a 50 000 dolarów.
    3. Hermes, Chopard, Cartier, Bulgari, Rolex, Luksusowa Biżuteria, Omega, Berluti, Louis Vuitton, Tag Heuer – popularne marki premium, ceny od 1500 do 5000 dolarów.
    4. Gucci, Prada, Micheal Kors zaliczają się do przystępnego luksusu.

Luksusowa marka – TOP7 najbardziej luksusowych marek

Najbogatsi konsumenci stawią raczej na produkty luksusowych marek, które nie są znane. Niezależnie od tego, czy będzie to krawiectwo „bespoke”, czy inny produkt z segmentu marek luksusowych, zawsze znajdą odbiorcy, którzy zgodzą się zapłacić nawet najwyższą cenę za chęć wyróżnienia się.