Luksusowe czekoladki – co je wyróżnia? Ile kosztują?

Niniejszy artykuł pod tytułem Luksusowa marka – TOP7 najbardziej luksusowych marek nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Luksusowa marka – TOP7 najbardziej luksusowych marek należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Luksusowe czekoladki to doskonały pomysł na prezent – nie tylko dla kobiety, ale także i dobrego klienta lub partnera biznesowego. Ile kosztują? Które są modne i na topie? Dzisiejszy artykuł pomoże Ci zdobyć rozeznanie w tej materii!

Luksusowe czekoladki – dlaczego są luksusowe?

Luksusowe czekoladki zawdzięczają swoją wyjątkowość kilku cechom. Są one wykonane z najwyższej jakości składników i wysokogatunkowej czekolady.

Najczęściej są one także:

  • pakowane w eleganckie opakowania,
  • ręcznie robione,
  • unikalne pod względem smaku,
  • wzbogacane rzadkimi składnikami.

Takie delikatesy mogą zostać podarowane zarówno mężczyźnie, jak i kobiecie, przyjaciołom, nauczycielom, rodzicom, nowożeńcom oraz dzieciom. Ile kosztują takie przysmaki?

Luksusowe czekoladki – ile kosztuje taki ekskluzywny upominek?

Ceny luksusowych słodyczy są bardzo zróżnicowane. Na rynku znajdziemy zarówno bombonierki, które będą kosztować mniej niż 100 złotych, jak i praliny, które pomniejszą nas budżet o 300 złotych lub nawet więcej.

Przykładowo, opakowanie luksusowych czekoladek Chocolissimo, zapakowanych w ekskluzywne wielopiętrowe drewniane szkatułki to wydatek rzędu ponad 300 złotych. W środku znajdziemy starannie dobrane 40 różnych pralin, powstałych na bazie tradycyjnych receptur manufaktur czekolady ze Szwajcarii, Belgii, Francji czy Niemczech.

Z kolei bombonierka pełna wytwornych trufli od Consonni to koszt około 70 złotych za opakowanie. W środku znajdziemy wykwintne ręcznie robione praliny, nadziewane czekoladą z dodatkiem alkoholi. Taki upominek nada się zarówno do obdarowania ukochanej kobiety, jak i ważnego korporacyjnego klienta.

Jakie marki polecamy?

Jeśli chodzi o najbardziej wykwintne czekoladki na polskim rynku, nie sposób tutaj nie wymienić takich manufaktur i cukierni jak:

  • Chocolate Land – firma oferuje wysokiej jakości belgijskie praliny i trufle, posiada także w sprzedaży zestawy delikatesowe wina. Bombonierki można spersonalizować,
  • Chocolissimo – marka oferuje około 300 smaków ręcznie robionych pralinek, czekoladowe fondue, rozmaite rodzaje trufli, a także owoce zatapiane w czekoladzie najwyższej jakości,
  • Mount Blanc – Mount Blanc Top Belgian Chocolates to marka, która istnieje na czekoladowym rynku już ponad 10 lat, lokale Mount Blanc serwują swoim klientom belgijską czekoladę najwyższej jakości, firma zajmuje się również produkcją oryginalnych opakowań na czekoladowe smakołyki,
  • Neuhaus – belgijskie praliny Neuhaus zdobyły międzynarodową sławę i cieszą się uznaniem koneserów na całym świecie, jedynym przedstawicielem tej firmy w Polsce jest Pralineria.