Tarot Online

Najdziwniejsze restauracje świata – ranking

Zbliża się rocznica ślubu, urodziny czy jakaś inna specjalna okazja, a może tylko masz akurat wolny wieczór i chciałbyś gdzieś wyjść ze znajomymi czy ukochaną osobą. Najczęściej wybór pada na pobliskie restauracje. A gdybyś tak odwiedzić miał najdziwniejsze restauracje świata?

Najdziwniejsze restauracje świata – ranking

10. Chillout Ice Lounge Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Restauracja jest zbudowana w całości z lodu. Pamiętaj koniecznie, aby wyposażyć się w ciepłą kurtkę, jest to nie tylko lodowa restauracja, ale również i lodowata (w środku).

9. Dinner in the Sky – Belgia, Europa

A może zainteresuje Cię obiad w przestworzach? Stół z 22 krzesłami wyniesiony zostaje na długim dźwigu na wysokość około 46 metrów. Jeśli masz lęk wysokości – zrezygnuj z tego pomysłu.

8. Ithaa, Malediwy

Jeśli nie w przestworzach, to może pod wodą. Położona prawie pół kilometra pod poziomem morza podwodna restauracja oferuje miejsce dla 14 szczęśliwców oraz niespotykany panoramiczny widok 260 stopni otaczającego podwodnego świata.

7. Ninja New Jork, Nowy Jork, Stany Zjednoczone

W Nowym Jorku można spróbować kuchni azjatyckiej serwowanej przez prawdziwych ninja. Cała obsługa ubrana jest w tradycyjne stroje legendarnych wojowników.

6. Modern Toilet, Tajwan

Hmm, no cóż, wystrój tej restauracji, jak sama nazwa wskazuje, przypomina toaletę. Szokujący jest fakt, że zamiast krzeseł do siedzenia służą tam normalne sedesy. Kiedy będziesz w Tajwanie, pamiętaj że nie jest to miejsce nie dla każdego.

5. Devil Island Prison, Chiny

Wnętrze restauracji wygląda jak prawdziwe więzienie. Obiad w tym miejscu ma być ostrzeżeniem przed warunkami panującymi „za kratkami”.

4. Eating in the Dark, Pekin Chiny

To miejsce oferuje nam spożywanie posiłku w zupełnej ciemności. Otrzymamy tam specjalne przesłaniające okulary na oczy. Celem jest postrzeganie rzeczywistości zmysłami innymi niż wzrok.

3. Mars, Nowy Jork, Stany Zjednoczone

Jeśli zastanawiasz się, jak wyglądałoby spożywanie posiłków na obcej planecie, to miejsce jest dla Ciebie. Położona w Nowym Jorku restauracja oferuje wygląd stylizowany na czerwoną planetę, pracownicy zaś są przebrani za Marsjan.

2. The Calico Cat Café , Tokyo

To idealne stworzone dla posiadaczy kotów. Jeśli i Ty jesteś ich miłośnikiem – wybierz się tam koniecznie! Podczas wizyty otrzymasz nawet torebkę z pokarmem, którym możesz pokarmić szwendające się dookoła zwierzątka.

1. Kinderkookkafé, Amsterdam, Holandia

Następnym razem, kiedy odwiedzisz kraj tulipanów, koniecznie zajrzyj do tego miejsca. Restaurację tę prowadzą wyłącznie dzieci.

Jeśli kiedykolwiek będziesz chciał spróbować posiłku przyrządzanego w ekstrawaganckim miejscu, mamy nadzieję, że nasz ranking Ci w tym pomoże.