Tarot Online

Najbardziej ekskluzywne hotele na świecie – ranking

Każdy słyszał o pięciogwiazdkowej skali w hotelarstwie. Nie każdy za to miał szansę doświadczyć luksusu nocowania w jednym z najlepszych hoteli na świecie. Poniżej omawiamy najbardziej ekskluzywne hotele na świecie. Jeśli zapłacisz odpowiednio wysoką cenę – Ty możesz przeżyć tam noc.

Najbardziej ekskluzywne hotele na świecie – ranking

Nie wiemy dokładnie, co charakteryzuje najbardziej ekskluzywne hotele na świecie. Dogodny dojazd z lotniska, wyjątkowa lokalizacja, wymyślne udogodnienia wraz z polem golfowym czy ekskluzywnym SPA… wymieniać można długo. To tylko nieliczne z aspektów, które mogą być elementami decydującymi. Przedstawiamy ranking najbardziej luksusowych hoteli na ziemi.

1. Burj Al Arab Jumeirah, Dubaj

Tego hotelu nie trzeba nikomu przedstawiać. Luksusowa ikona na wybrzeżu Dubaju o charakterystycznym kształcie przypominający żagiel na wietrze. Jeśli chcesz poczuć się jak najbogatszy człowiek świata, sprawią to oferowane prywatne wycieczki jachtem czy helikopterem.

2. Nuwa Manilla, Manila, Filipiny

To miejsce eleganckie, wyrafinowane i przepełnione luksusem jest idealne dla każdego, kto ceni sobie piękne widoki zachodzącego słońca. Hotel położony blisko międzynarodowego lotniska oraz większych miast jest jednym z najczęściej wybieranych przez turystów miejsc na nocleg w tamtejszym regionie.

3. The Ritz-Carlton Half Moon Bay, Kalifornia, Stany Zjednoczone

Jedna z największych sal balowych w stanie, restauracja z widokiem na ocean czy pole golfowe w zasięgu ręki świadczą o wszechogarniającym luksusie hotelu. To kilka zaledwie z wielu zalet tego hotelu. Jeśli szukasz miejsca idealnego na romantyczny wieczór z ukochaną osobą – będzie to najlepszy wybór.

4. Royal Mansour, Marakesz

Jeśli cenisz onyksowe podłogi, złocone ściany, ręcznie rzeźbione drewniane sufity a przede wszystkim, kiedy dyskretność, powinieneś zdecydować się na nocleg w tym właśnie miejscu. To między innymi fakt, że obsługa porusza się w podziemnych tunelach, zadecydował o umieszczeniu tej świątyni luksusu w gronie najlepszych hoteli na świecie.

5. Bisate Lodge, Ruhengeri, Rwanda

Jeśli szukasz miejsca pozwalającego na przeżycie prawdziwego safari w połączeniu z luksusem pięciogwiazdkowej obsługi, koniecznie odwiedź to miejsce. Dodatkową atrakcję stanowi fakt, że zlokalizowane jest ono na obszarze wygasłego wulkanu.

Nie wiadomo co jest elementem decydującym o tym, czy dany hotel jest lepszy od innego. Wyjątkowa lokalizacja, jakość obsługi, wyposażenie, a może profesjonalizm i przepych? Jeden fakt wiemy na pewno: jeśli choć raz w życiu zapragniesz poczuć się jak nigdy dotąd, z czystym sumieniem polecamy wizytę w jednym z wyżej wymienionych miejsc. Znajdziesz tam również niezapomniane wrażenia, wszechobecny luksus, wyrafinowanie i styl.