Ekskluzywne rzeczy – które ludzie kupują, gdy mają za dużo pieniędzy

Niniejszy artykuł pod tytułem Luksusowa marka – TOP7 najbardziej luksusowych marek nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Luksusowa marka – TOP7 najbardziej luksusowych marek należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Kiedy człowiek osiągnął już wszystko w sferze finansowej, kiedy ma już wszystko co potrzebuje i więcej niż potrzeba, nadchodzi czas, gdy wydaję pieniądze na rzeczy, które dla innych są już tylko fanaberią. Zobacz, na jakie ekskluzywne rzeczy i niepotrzebne do życia wydają pieniądze ludzie bogaci.

Kontrowersyjne zachcianki bogaczy

Oto 5 rzeczy, którymi mogą pochwalić się milionerzy na które wydali mnóstwo pieniędzy. Czy nie jest to już zwykłą fanaberią? To pytanie zostawiamy dla waszej osobistej opinii.

Złote toalety

Ekskluzywne rzeczy, które ludzie kupują, gdy mają za dużo pieniędzy

Kontrowersyjnym sposobem, by pokazać, że stać Cię na wszystko, jest mieć wszystko w złocie. Nawet toaletę. Jubiler z Honkongu nie szczędził pieniędzy i całą swoją łazienkę pokrył złotem i zapłacił za to 3,5 miliona dolarów. Najbardziej imponującym elementem tej scenerii jest klozet wysadzany 24 – karatowym złotem. Łazienka została wpisana do księgi Rekordów Guinessa jak najdroższa łazienka na świecie.

Wyspy prywatną posiadłością

Ekskluzywne rzeczy, które ludzie kupują, gdy mają za dużo pieniędzy

Dla bogaczy prywatna wyspa to ulubiony kąsek. W 2012 roku Larry Ellison zakupił 97 % hawajskiej wyspy za 300 mln dolarów. Takim posiadaczem wyspy jest również Richard Branson, który wszedł w posiadanie jednej z Wysp Dziewiczych. Kupił ją za 320 tysięcy dolarów. Znany wszystkim aktor Leonardo DiCaprio też może poszczycić się wyspą Blackadore Caye, która znajduje się na Morzu Karaibskim i kosztowała 1,75 mln dolarów.

Skamieliny

Ekskluzywne rzeczy, które ludzie kupują, gdy mają za dużo pieniędzy

Gdy kwestia pieniędzy nie stanowi żadnego problemu, można kupić sobie szczątki istot, które wyginęły przed wiekami. Taki pomysł zagościł u Nicolas’a Cage i Leonardo DiCaprio. Pierwszy z nich wygrał licytację, a jej zawartością były skamieniałości dinozaura warte 267 tysięcy dolarów. Skamieniałości dinozaurów cieszą się sporą popularnością wśród bogaczy. W czerwcu 2018 r. anonimowy kupiec wydał 2,6 mln dolarów na szkielet, który badacze uznali za pozostałości Allozaura. W 2014 r. natomiast inwestor Steve Cohen sprawił sobie zachowany szkielet gigantycznego rekina. Dokładna kwota nie jest znana, ale mieściła się w przedziale 8-12 mln dolarów.

Gadżety z filmów

Ekskluzywne rzeczy, które ludzie kupują, gdy mają za dużo pieniędzy

Kiedy dysponujesz miliardami, nie ma problemu, byś kupił sobie pamiątkę ze swojego ulubionego filmu. Tak zrobił np. Elon Musk. W 2013 r. zapłacił 886 tys. dolarów, by mieć na własność sportowy samochód Lotus Esprit, którym jeździł James Bond w filmie „Szpieg, który mnie kochał”.

Horrendalne ceny za jachty

Ekskluzywne rzeczy, które ludzie kupują, gdy mają za dużo pieniędzy

Potentat rozrywkowy David Geffen posiada jacht wart 590 mln dolarów. Jego jacht jest znany jako Rising Star. Na pokładzie znajduje się np. boisko do koszykówki. W kwietniu 2017 r. Geffen gościł na swoim statku rodzinę Obamów. Chalifa ibn Zajid Al Nahajjan, prezydent Zjednoczonych Emiratów Arabskich, posiada największy na świecie jacht motorowy. Jego budowa kosztowała 600 mln dolarów.