Tarot Online

10 pomysłów na upominki dla klientów VIP

W wyjątkowych sytuacjach czy przy okazji specjalnych wydarzeń w Twoim przedsiębiorstwie wpada okazać wdzięczność osobom, które przyczyniły się do jego sukcesu. Zastanawiasz się, co byłoby odpowiednim prezentem dla partnerów biznesowych? Poniżej przedstawiamy 10 pomysłów na upominki dla klientów VIP.

Jak wybrać prezenty dla kluczowych klientów

Jeśli chcesz dobrze dobrać upominek, musisz pamiętać o 3 zasadach:

  • wyważenie – nie należy przesadzić z prezentem. Nie musi być on bardzo drogi, zwykle pieniądze nie stanowią problemu dla tych osób czy przedsiębiorstw.
  • indywidualne dopasowanie – przyda się wygrawerowany nadruk, czy wiedza o upodobaniach danej osoby. Inny podarunek wybierzemy dla osoby kochającej zdrowy styl życia, z czegoś odmiennego ucieszy się osoba będąca pasjonatem wypadów wysokogórskich
  • najważniejszy jest wybór terminu – z okazji Świąt, czy urodzin dostaje się wiele prezentów. Należy więc wybrać inną datę: najlepiej zwykły dzień, tak by obdarowany poczuł się rzeczywiście zaskoczony.

10 pomysłów na upominki dla klientów VIP

1. Zabytkowa zabawka z czasów dzieciństwa – przypomni najpiękniejsze chwile z tamtego okresu, będzie niezapomnianym prezentem.

2. Wyjątkowa książka (biały kruk, pierwsze wydanie bądź wydanie kolekcjonerskie) – każdy pasjonat doceni ten gest.

3. Oryginale ubrania (z indywidualnie dobraną grafiką czy nadrukiem) – idealne dla fanów sportu.

4. Nowoczesne gadżety (np. głośnik będący jednocześnie podstawką pod tablet) – współcześni biznesmeni lubią otaczać się nowinkami technologicznymi.

5. Dzieło sztuki (przygotuj się na bardzo wysokie koszty zakupu oryginalnego obrazu czy rzeźby) – dla każdego konesera prezent wręcz wymarzony, idealny nowy eksponat w prywatnej galerii.

6. Pudełeczko ze smakołykami (wybierzmy ciasta czy czekoladki uwielbiane przez daną osobę) – mały podarunek, idealny dla każdego.

7. Zaaranżowane spotkanie z gwiazdą sportu czy telewizji (czasami wystarczy też zdjęcie z autografem) – niezapomniane przeżycie dla każdego fana.

8. Voucher na indywidualny kurs językowy, gotowania, fotografii – idealny prezent dla pasjonata danej dziedziny.

9. Charytatywna dotacja w imieniu klienta (np. na pomoc głodującym dzieciom) – zapewni polepszenie wizerunku danej osoby, czy firmy w otoczeniu zewnętrznym.

10. Pisany ręcznie list z podziękowaniami – uroczy gest, pokazujący osobiste zaangażowanie.

Zastanawiając się nad odpowiedzią na pytanie, jak wybrać upominki dla klientów VIP, należy pamiętać o ich wyważeniu i indywidualności. Trzeba zastanowić się nad terminem wysyłania prezentów. Jeśli wyślesz je w okresie świątecznym, w ferworze bożonarodzeniowych czy urodzinowych przygotowań Twój dopasowany i wyjątkowy prezent zginie wśród innych upominków. Najlepiej doręczyć go w zwykły dzień, kiedy nikt się niczego nie spodziewa.