Tarot Online

Najbardziej ekskluzywne auta – a Tobie, które z nich się marzy?

Od zawsze fascynowały Cię luksusowe auta? Rozbudowane skrzynie biegów i potężne silniki nie są ci obce, a oglądając wyprofilowane, aerodynamiczne i opływowe kształty karoserii czujesz ekstatyczne wręcz podniecenie? Poniżej przestawiamy Ci najbardziej ekskluzywne auta na świecie.

Najbardziej ekskluzywne auta a Ty, które byś wybrał?

Kochasz motoryzację? My też! Nie raz rozkoszował Cię dźwięk pracującego silnika, szum wiatru w uszach, który jest następstwem momentu przyspieszenia. Tak, znamy to uczucie. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się jak wygląda lista najdroższych samochodów globu, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Przed Tobą ranking przedstawiający najbardziej ekskluzywne auta świata.

Bugatti La Voiture Noire 18,7 miliona USD

To jedyne w swoim rodzaju auto wyprodukowano z okazji 110. rocznicy powstania marki Bugatti. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem – jest już niestety za późno. Nie wiadomo kto jest szczęśliwym posiadaczem tego cudu motoryzacji, ale przewiduje się, że nowy właścicielem auta jest Cristiano Ronaldo – znany z zamiłowania do luksusowych samochodów.

Rolls Royce Sweptail – 13 milionów USD

Ten niesamowity samochód, który zadebiutował w 2017 r. na organizowanej co roku imprezie Concorso d’Eleganza Villa d’Este. Przez 2 lata bronił tytułu najdroższego auta na świecie. Wyprodukowano tylko jeden egzemplarz tego auta. Masz jeszcze okazję, żeby go kupić – słynny Rolls Royce wciąż czeka na swojego właściciela.

Mercedes-Maybach Exelero – 10 milionów USD

Nie powinien zdziwić fakt, że jest to jedyny w swoim rodzaju egzemplarz. Silnik twin-turbo o mocy 690 km, prędkość maksymalna 350 km/h to tylko niektóre z zalet tego samochodu.

Bugatti Divo – 5,8 milionów USD

Zwinny, dynamiczny samochód sportowy, którego maksymalna osiągana prędkość dochodzi do 370 km/h jest propozycją firmy Bugatti. Wyprodukowano tylko (a może aż) 40 egzemplarzy pojazdu, które sprzedały się w pierwszym dniu ogłoszenia sprzedaży.

Koenigsegg CCXR Trevita – 4,8 miliona USD

Firma wyprodukowała tylko 3 egzemplarze produktu, które wykonane są z z włókna węglowego w połączeniu, uwaga, z diamentami (!). W połączeniu z momentem obrotowym 110 kGm, 4,8 litrowym silnikiem z mocą 104 koni mechanicznych pozostaje nam nic innego, jak być pod wielkim wrażeniem.

Jeśli jesteś miłośnikiem motoryzacji to sam widok takich aut sprawia na Tobie wrażenie. Natomiast kiedy zastanowić się nad ich ceną, cóż… Ich koszt dla zwykłego śmiertelnika jest wręcz powalający. Pozostaje więc pocieszenie, że każde auto, musi przestrzegać przepisów prawa drogowego i dostosowywać się do prędkości ogólnie obowiązującej na drogach.