Tarot Online

Ford mustang – Nowy Shelby GT500 2020

Dwie nazwy Shelby i Ford to marki, które od dawien dawna w uszach kolekcjonerów brzmią jak najpiękniejsza symfonia świata. Współpraca tych dwóch firm, objawia się modelami samochodów, o których marzy, każdy fan i kolekcjoner motoryzacji. GT500 doczekał się wielkiego powrotu na amerykański rynek.

Pierwszy najmocniejszy mustang świata

Ford Mustang Shelby GT500 trafi do sprzedaży jesienią 2019 roku. Będzie to najmocniejszy Mustang dopuszczony do jazdy po ulicach. Jest to w dużej mierze zasługa ponad 700-konnego, super doładowanego silnika V8 o pojemności 5,2 litra. Dzięki takiej bestii pod maską Shelby GT500 rozpędza się do 100 km/h w 3 sekundy, a pokonanie ćwierć mili zajmuje mu niecałe 11 sekund. To nie wszystko czym można pochwalić się w tym aucie, a jest nim zawieszenie MagneRide z aktywnymi amortyzatorami. Auto wyposażone jest także w masywne hamulce Brembo o 420-milimetrowych tarczach i specjalne opony Michelin Pilot Sport 4S. 7-biegowa skrzynia Tremec z włókna węglowego pozwala na jazdę w kilku trybach m.in. po autostradzie i torze wyścigowym. Możliwa jest też jazda w driffcie.

Ford Mustang Shelby – rewelacyjny wygląd zewnętrzny

Jego potężny zderzak i podwójny grill, dodatkowe listwy progowe, tylny dyfuzor i spojler, a do tego karbonowa kratka na masce silnika pełnią nie tylko role estetyczne lecz przede wszystkim optymalizują aerodynamikę samochodu. Zapewniając tym odpowiednią siłę docisku przy dużych prędkościach oraz solidne dostawy powietrza do silnika.

Fanom palenia gumy do gustu przypadnie z pewnością funkcja line-lock, która pozwala na zablokowanie tylko przednich hamulców i wykonywanie efektownej zmiany stanu skupienia tylnych opon.

Ford mustang- Nowy Shelby GT500 2020

Ford Shelby i sportowy luksus w środku

We wnętrzu topowy Mustang wyposażony jest w zestaw cyfrowych zegarów o przekątnej 12-cali oraz 8-calowy ekran dotykowy z systemem FordPass Connect. W ramach opcji będzie można zamówić m.in. regulowane elektrycznie fotele lub kubełkowe fotele Recaro, wyścigowe pasy, deskę rozdzielczą pokrytą włóknem węglowym, 12-głośnikowy system audio Bang&Olufsen czy zamszowe obicia drzwi.

Ford mustang- Nowy Shelby GT500 2020

Ford mustang- Nowy Shelby GT500 2020