Tarot Online

Apartament – Top4 oryginalne i drogie mieszkania na świecie

Szukacie niezwykłego lokum na wasze ekskluzywne wakacje? A może jesteście zainteresowani zamieszkaniem w nie typowym miejscu? Przedstawimy 4 bardzo kontrowersyjne miejsca, które zostały zmienione na luksusowe apartamenty.

Penthouse w wieży zegarowej, Stany Zjednoczone

Apartament – Top4 oryginalne i drogie mieszkania na świecie

Jest to najdroższy apartament w dzielnicy Brooklyn w Nowym Jorku, a mieści się w starej wieży zegarowej po nieistniejącej już fabryce. Jego wartość szacowana jest na około 25 milionów dolarów…a jego pomysłodawcą był architekt David Walentas. W 1998 roku przekształcił on stuletnią wieże w luksusowy, 3 piętrowy penthouse o powierzchni pond 2tys. M2. Mieszkanie posiada swoją własną przeszkloną windę, z której możesz podziwiać sam Manhattan, a na każdej z jego ścian znajduję się olbrzymi przeszklony zegar o średnicy 4m. Jeśli ktoś lubi wysokie mieszkania, to ten apartament na pewno zauroczy swoimi wysokimi sufitami, w stylu nowojorskich loftów.

Apartament w kaplicy, Polska

Apartament – Top4 oryginalne i drogie mieszkania na świecie

Apartament o nazwie „Angel Wawel” to najciekawsza inwestycja w Krakowie. Lokalizacja samego mieszkania jest na tyle interesująca, że wybór nie powinien być trudny, ponieważ leży one u podnóża Zamku Królewskiego na Wawelu. Jest to narożna, ośmioboczna kaplica o powierzchni 700m2 zaprojektowana przez Gottesam-Szmelcman z Paryża. Kaplica zachowała oryginalne okna z witrażami i sufitem pomalowanym przez Jana Bukowskiego – artystę międzywojennego.

Dom w stajni, Holandia

Apartament – Top4 oryginalne i drogie mieszkania na świecie Apartament – Top4 oryginalne i drogie mieszkania na świecie

Projekt zrealizowany przez studio Zecc Architecten w Breukelen, powstał on w murach ceglanej stajni połączonej z wozownią z 1760 roku. Architekci usunęli dobudówki, powracając do pierwotnego stanu budowli, która bez dwóch zdań idealnie komponuje się z zielonym otoczeniem. Aby zachować charakter XVIII – wiecznej wozowni, we wnętrzu pozostawiono kilka charakterystycznych detali tego wieku. Są nimi na przykład kamienne paśniki i koryta oraz żeliwne kolumny ozdobione pozłacanymi końskimi głowami.

Chateau d’eau, Belgia

Apartament – Top4 oryginalne i drogie mieszkania na świecie Apartament – Top4 oryginalne i drogie mieszkania na świecie

Architekci ze studia Bham Desing Studio zamienili 30-metrową wieże ciśnień w ekskluzywny apartament. Budowa znajduje się dokładnie w miejscowości Steenokkerzeel i pełni swoją rolę przez 90 lat. Po zamknięciu wieża stała przez dłuższy czas nie użytkowana. Dopiero biznesmen Patrick Mets zdecydował się przekształcenie jej na swój dom rodzinny. Najważniejszą koncepcją metamorfozy było zachowanie elementów betonowych i industrialnego stylu, w którym utrzymane są wszystkie pomieszczenia. Mieszkanie liczy siedem kondygnacji, a na samej górze znajduje się taras, z którego roztacza się widok na okoliczny krajobraz.